Hogyan készül egy címer és hogyan kell kinéznie egy nagy plakátnak? Mit hogyan rajzoljunk, vagy ha ecsetet ragadunk, mit is kezdjünk vele? Ezekre a kérdésekre kaptak választ Kolumbán-Antal Ilonka rajztanárnő segédletével a délutáni foglalkozáson. Mint láthatják, egészen érdekes és izgalmas alkotások születtek.
Szerdán Korona Bernadett, az Eco-Csík Kft. hulladékgazdálkodási szakembere tartott előadást. Arról beszélt, hogyan történik napjainkban a hulladékgazdálkodás, mennyire vagyunk szelektívek, és mit tehetnénk azért, hogy kevesebb hulladékot kelljen elszállítaniuk.
A komoly pillanatok mellett jut idő lazítás, játékra és táncra is.
Szerdán Prezsmer Fülöp gyimesbükki idegenvezető – azt követően, hogy ismertette, kik a csángók, miről szól a Gyimesek völgye és története – táncot tanított a gyerekeknek: egy kis hajszát és csárdást.
Csütörtökön buszoztak a tábor résztvevői. Az ötven diák és kísérőtanáraik meglátogatták a gyergyóremetei hulladékgazdálkodási központot, a csíkszeredai átrakóállomást és a csíkszentsimoni szelektív válogatóállomást. Előbbi méreteivel, impozáns épületeivel és berendezéseivel nyűgözte le a diákokat, utóbbi pedig visszarántotta őket a földre: a saját szemükkel is láthatták, hogy Csíkvidéken is hatalmas a pazarlás. Új ruhákat, jó állapotú háztartási eszközöket, szinte mindent kidobunk, amiről úgy gondoljuk, hogy nekünk nem kell. A hulladék pedig csak gyűl, és hegyekben tornyosul. A szolgáltató amit lehet újrahasznosít, ám a legtöbb hulladék szennyezetten érkezik – ezért (is) kellene mindenki elsajátítsa a korrekt szelektív hulladékkezelés (gyűjtés, leadás stb.) mikéntjét.
A pénteki nap kimondottan a környezetvédelemről szólt. A Zöld Székelyföld Egyesület és a Hangyasuli vélhetően már sokak számára ismerősen cseng: környezeti nevelés játékosan, szórakoztató formában. A diákok egy feladatfüzetet kaptak, érdekes témákkal és feladványokkal, és ezeket kell megoldaniuk. Úgy telik a napjuk, hogy észre sem veszik, tulajdonképpen iskolában vannak, és tanulnak.
A diáktáborban könnyed és szórakoztató pillanatokból is akadt bőven, az utolsó nap például a sportról, a csapatépítésről, a közös munkáról szólt: Péter Attila négyfős csapatépítő-trénerstábja különböző játékos, sportos, kreativitást igénylő feladatokat adott a gyerekeknek, például egy portrét kellett készíteniük a tábor alatt szelektíven gyűjtött hulladékból – mindenki azt mondta, ez volt a tábor egyik legizgalmasabb pillanata
Minden vélemény számít!